Elementy budowlane - perlitowe
 
W 2009 roku rozpoczęliśmy produkcję cegły perlitowej elewacyjnej. Ze względu na unikalne parametry techniczne, jest to produkt innowacyjny i objęto go procedurą patentową. Cegła wykonana jest na bazie perlitu tzw. szkła wulkanicznego. Ze względu na zawartość perlitu, produkt posiada unikalne właściwości. Charakteryzuje się bardzo małym ciężarem i wysoką izolacyjnością termiczną. Jest to produkt ekologiczny, wykonany na bazie naturalnych surowców. Stanowi zdrowy i chemicznie obojętny materiał do budowy domu lub wykończenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych w budynkach mieszkaniowych i przemysłowych. Cegła perlitowa powinna w przyszłości zastąpić tradycyjne tynki akrylowe i stanowić podstawowo materiał wykorzystywany do wykonania elewacji.

Do grupy wyrobów perlitobetonowych CJ BLOK® zaliczamy cegły i bloczki. Prefabrykaty perlitobetonowe otrzymuje się w procesie produkcji w wyniku połączenia naturalnych kruszyw (perlitu ekspondowanego, piasku), spoiwa (cement) i wody. Uzyskana w ten sposób masa perlitobetonowa poddawana jest procesowi wibroprasowania, a następnie obróbce cieplnej w suszarni.

Otrzymywany w ten sposób prefabrykat tj. cegła perlitobetonowa elewacyjna spełnia wszystkie wymogi prawa budowlanego i można ją zastosować jako bezpieczny i zdrowy materiał budowlany.